22.1.2018 jsme absolvovali prohlídku divadla v Třeboni. Děti se postavily na prkna, která znamenají svět a podívaly se do šaten a kostimérny. Na konci prohlídky nás paní průvodkyně pozvala do zákulisí loutkové divadla.

Sešli jsme se, abychom vyslechli paní lektorku Mgr. Jiřinu Majerovou a abychom pracovali podle jejích instrukcí. Probrali jsme strategie formativního hodnocení a získali jsme mnoho námětů k přemýšlení i ke své další práci. 

Děti ze základní školy v pátek 5. 1. 2018 vybíraly dobrovolné příspěvky na Tříkrálovou sbírku Charity České republiky. Část vybraných peněz, které Charita vrátí zpět škole, bude využita na odměny pro žáky školy a školky.

Letošní oslavu Vánoc v obci nám narušilo počasí - pršelo a pršelo - jakoby ani nebylo před Vánoci. Vánoční hru jsme museli oželet, ale Betlémské světlo jsme rozdávali s radostí a jarmark se nám také vydařil. Nejvíc jsme se těšili na spaní ve škole se slavnostní večeří a s dárky.

Jindřichův Hradec je ještě krásnější před Vánoci než kdykoli jindy. Výzdoba, Anděl, fontána ve Floriánu a výstava betlémů v kostele sv. Jana Křtitele - to jsou naše zážitky v poměrně mrazivém počasí. Zima nám ale nebyla - měli jsme ještě velký úkol: Putování městem podle plánku s plněním úkolů a kvízem o Jindřichově Hradci. S tímto nám pomohly pracovnice Infocentra - díky. 

Básničky, písničky a vánoční scénka o narození Ježíška - to vše si připravily děti ze všech ročníků. Dramatický kroužek nastudoval příběh člověka, který přijel do neznámého města a hledal nocleh. Nikdo ho k sobě domů nevzal, přestože - při troše dobré vůle - by to nebyl problém. Vánoční příběh - a nebyl vůbec šťastný a veselý.

Se Standou jsme prožili "Boj o přežití". A nebylo to snadné!

Neformální popovídání s rodiči bylo velmi příjemné. Nechybělo ani občerstvení, které z veké části připravily děti.

V letošním roce se naše škola zapojila do projektu Krabice od bot. Děti přinesly opravdu mnoho dárečků, které jsme společně zabalili a odeslali na sběrné místo.

Dětem i rodičům moc děkujeme! :)

DSCN5429

A jsou tady!!! A o den dříve, než obvykle chodí!!! Kdo? No přece Mikuláš, Anděl a čerti! A čerti byli tentokrát dva! No, podívejte se na další fotky do fotogalerie, jak moc jsme se báli............