Domácí výuka — Mateřská škola

Týden 8. - 14. března 2021 "Jaro"

Přátelé,

jsme tu pro vás s prvním týdnem letošní domácí výuky, která je určená nejen pro předškoláky, ale i pro ostatní z vás.

Každý týden vám tu budeme přidávat básničky, videa, pracovní listy a další zajímavosti a níže najdete i vybrané soubory z loňské distanční výuky.

Tento týden tu pro vás máme téma "JARO".

O tom, jak přichází a jak se loučí zima, je i tahle básnička, kterou si můžete zarecitovat s rodiči či třeba s babičkou.
Básnička

Dál jsme si pro vás nachystali čtyři pracovní listy - kostičky, fialka, kytička a sluníčko. Listy si vytiskněte (nebo vyzvedněte ve škole, pokud nemáte doma možnost tisknout) a vypracujte.

Prvním pracovním listem je kytička. Pokus se jí nakresli jedním tahem.

Kytička

Dalším je fialka, na které si budeš nacvičovat písmeno F. Zkus ho napsat, vybarvit fialku a také v tabulce dole najdi a vybarvi všechna písmena F.

Fialka

Třetím pracovním listem je sluníčko. Svými paprsky probudí všechny kytičky.

Sluníčko

A trocha matematiky v pracovním listu kostičky.

Kostičky

Sluníčko si svoje paprsky protáhlo a teď je řada na vás a vašich ručičkách. Budeš potřebovat barevný papír a nůžky. Co máš dělat se dozvíš na videu z Pinterestu. Stejně tak se můžeš rozcvičit u druhého videa, které je z Facebooku.

A když už jsme u cvičení, máme tu pro vás i trochu dětské jógy Pozdravíme sluníčko (video z YouTube).

Na závěr tu máme online únikovou hru Miloš v ZOO - Pavilon opic, která je s využitím kódu "jaro2021" zdarma až do 15. 4. 2021.

Aby rodiče nemuseli stahovat pracovní listy po jednom, na závěr vždy umístíme soubor Pracovní listy ke stažení, ve kterém jsou nahrané všechny listy ve formátu *.pdf a je možné je rovnou vytisknout.

A ke stažení tu je i soubor s Odkazy na vybrané dětské pořady České televize.

A až půjdete s rodiči kolem trafiky, poproste je ať vám koupí některý z dětských časopisů, kterých je na trhu spousta a najdete v nich náměty na další zajímavé hry či tvoření. Doporučujeme například Sluníčko, Kuliferda, Šikulka, Špuntíci, Předškolák, Hvězdička, Tvoříme s dětmi, Báječná školka, Dráček, Méďa Pusík, Pastelka, Puntík, Raketa.