Domácí výuka — Mateřská škola

Týden 29. března - 5. dubna "Velikonoce"

Přátelé, kamarádi,

ani v tomto zkráceném velikonočním týdnu jsme na vás nezapomněli. Máme pro vás týden plný her věnovaný právě oslavě Velikonoc. A co by to bylo Velikonce bez velikonočního zajíčka?!

Hody, hody doprovody,
běží zajíc kolem vody.
Na zádech má mošničku,
v té mošničce krasličku.
Utíká s ní ke své milé
zaječici roztomilé.

Králík

A zdalipak víte, jak a proč se jmenují jednotlivé dny během Velikonoc?
Slyšeli jste někdy o Škaredé středě či Zeleném čtvrtku?
Na odkazu stáhnete pracovní list s velikonočními aktivitami (zdroj: Facebook), ve kterém se o jednotlivých dnech dozvíte víc.

Tullipány

O Velikonocích je i tento díl pohádky Chaloupka na vršku (zdroj: YouTube), ve kterém se ztratily pomlázky!

Chaloupka na vršku

Po pohádce pro vás máme pár dalších úkolů v podobě velikonočně laděných pracovních listů. Jako obvykle je najdete i všechny pohromadě ve formátu .pdf na konci příspěvku.

PL 1

PL 2

PL 3

PL 4

A trocha pohybu po těch všech pracovních listech určitě neuškodí. Tady je malá inspirace v podobě videa (zdroj: Facebook).

Tímto se s vámi pro tento týden loučíme a další online aktivity pro vás budeme mít až v úterý 6. dubna.
PS: Pokud byste neměli velikonočích her stále dost, níže se dá nalézt i loňský příspěvek k velikonoční distanční výuce, kde jich je také řada.