Domácí výuka — Mateřská škola

Týden 6. - 11. dubna "Včely"

Přátelé, kamarádi,

Velikonoce jsou za námi a jak jsme slíbili před nimi, vracíme se k vám s dalším týdnem domácí výuky až po nich.

Venku se nám trochu pokazilo to téměř letní počasí z počátku minulého týdne, ale i tak už se pomalu začaly objevovat včeličky, kterým se budeme tenhle zkrácený týden věnovat v naší domácí výuce.

Včela

Včelka

Letí, letí včelka,

asi takhle velká.

Zdraví každou květinku,

načechrá ji sukýnku.

Letí, letí včelka malá,

sedá z květu na květ.

Stejně jako loni z jara

usmívá se na svět.

A víte vy vlastně, z jakých částí se tělo každé včelky skládá?

Pokud ne, máme tu pro vás obrázek, na kterém se to můžeme společně naučit!

Tělo včely

A když už víme, jak tělo včely vypadá, co si takhle jednu vyrobit?

Potřebujete jen ruličku od toaletního papíru a pár barevných papírů, které jistě doma najdete.

A opatrně s nůžkami děti!

Výroba včely

Jednoduše si můžete vyrobit i včelku, která bude létat. Návod její výrobu najdete na Pinterestu.

A po střihání a lepení je čas na nějaké pracovní listy!

Na prvním z nich potřebuje včelka pomoc s hledáním cesty k medu, kdo jí pomůže?

PL1

U druhéh pracovního listu vás čeká vymalovávání a střihání.

PL2

Pastelky budete potřebovat i nadále, protože teď bude vaším úkolem překreslit obrázek digitální včelky podle předlohy.

PL3

Barvení a střihání využijete i nadále a odměnou za vaší práci bude pěkné puzzle s včelkou.

PL4

A na posledním pracovním listu si s rodiči nejen můžete užít trochu angličtiny, ale hlavně se naučíte velmi jendoduše kreslit včelky pomocí pár zakladních tvarů. Všechny pracovní listy najdete jako obvykle v jednom souboru vhodném pro tisk na konci dnešního příspěvku.

PL5

A na závěr toho všeho tvoření a učení tu jsou dvě videa z YouTube.

Na prvním z nich (Zdroj: YouTube) se dozvíte o včelách a medu opravdu všechno, co jste doteď nevěděli. Video má něco přes 40 minut, takže se domluvte s rodiči, kdy se na něj můžete podívat a zda ho třeba neshlédnete po částech a ne celé najednou.

druhé video (Zdroj: YouTube) je taková malá hádanka - uhodnete, o znělku které pohádky/seriálu se jedná, i když je písnička beze slov a ani rodiče vám nepřečtou její název?

A kdo by včeliček ještě neměl dost, může se vrátit k příspěvku k "včelí" domácí výuce z loňského jara, kde je celá řada dalších aktivit.

Nashledanou za týden přátelé!

Pracovní listy ke stažení