Učíme se hrou

Týden s rodinou

S rodinou lidskou i rodinou včelí. Děti z Rytířů se věnovaly tématu rodiny, členům rodiny, kdo co dělá. Učily se o rodině anglicky - https://youtu.be/G6k7dChBaJ8

A děti z Dráčků rodině včelí. Tvořily včelí plástev z vlastních razítek a lepily na ní včelky. Cvičily, pilně, jako ty včelky.  

Ve středu, 17.5.2023, vyrazili naši předškoláci do ZUŠ v Jindřichově Hradci na Den otevřených dveří. Užili si den v Hradci a autobusem se nám celí spokojení vrátili a povídali, co všechno viděli.

Užili jsme si krásný týden, plný slunce a pohody. Foto : https://photos.app.goo.gl/T4ZnrZDKBZX3BwKX7

IMG 20230516 103130

Začátek května 

To jsou dva zkrácené týdny. A ty jsme věnovali maminkám. Tvořili jsme pro ně dárečky, přáníčka. Učili se básničky. Povídali si o tom jaké maminky jsou, co jim udělá radost a čím je potešíme. Kreslili jsme si každý tu svou maminku. Skládali její jméno z písmen.

Ve středu, 10. května, jsme si pro maminky připravili malou besídku, zatančili jsme jim a zazpívali. Předvedli, že to umíme i anglicky.  A společně jsme se naučili plstit z ovčí vlny. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/CNT52YJUx83qxGxPA

IMG 20230512 101745

Čarodějný týden

No to vám byl ale týden! Plný kouzel, lektvarů a převleků. Vyzdobili jsme si školku čarodějnicemi. V tělocviku jsme lítali na koštěti. Vykouzlili jsme duhu.

Celý týden jsme zakončili pořádným čarodějnickým rejem. Tančili a zpívali. Létali na koštěti mezi překážkami, hledali poklady v nevábně vypadajících lektvarech. Opekli si špekáčky. No užili jsme si to pořádně. Jen se na to podívejte sami. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/RqhUgQQiccgbTtWe9

IMG 20230425 144417

Den Země

Týden věnovaný naší Zemi - planetě. Povídali jsme si o tom, jak ji chránit. Co jí ubližuje. Učili jsme se správně třídit odpad. V pátek jsme měli stopovanou po Plavsku. Hledali jsme otázky a odpovídali na ně. Na konci jsme našli poklad. Sladký :-).  Rytíři byli ve štředu cvičit ve škole. A všichni jsme zahájili cyklistickou sezónu, ve čtvrtek Rytíři a v pátek Dráčci. Hezký týden to byl.  

Foto : https://photos.app.goo.gl/R7UF4Ea5JqjxFPMv9

IMG 20230420 122015

Týden věnovaný mláďatům. 

Hledali jsme celé zvířecí rodinky, učili se jak se říká jejich mláďatům. Kreslili jsme si zvířata, některá na loukách, jiná na dvorku. Učili se je pojmenovat anglicky. Cvičili jsme a hráli si. Naši Dráčci si vytvořili krásný zlatý déšť. Kočičkám, které vytvořili, udělali krásný vlněný kožíšek.  A naši předškoláci úspěšně ukončili kurz bruslení.  

Foto : https://photos.app.goo.gl/oBqdWBTECNGjE6hh8

IMG 20230420 135545

Velikonoce

a taky pohádka o žabím princi. Naše týdenní téma. Žabky z papíru nám daly zabrat, ale když jsme se tomu věnovali poctivě, zvládli jsme to. Dokonce skákaly. Na žabky jsme si zahráli při cvičení, přečetli si pohádku O žabím princi a hledali žabky ukryté v obřím pexesu. Dráčci si krásně vyzdobili šatnu tupilány. 

A pak jsme se pustili do velikonočních přáníček, zajíčků a výzdoby. Stihlo se i bruslení v Hradci. 

Podívejte se na to sami. Foto : https://photos.app.goo.gl/wV6HsetR9CCUoMQJ9

IMG 20230405 WA0001

 

 

Vynášení Morany 

Celý tento týden jsme se věnovali Moraně. Měli jsme jí vynést už v pondělí, ale foukat silný vítr a celkově špatné počasí nám to neumožnilo. A tak jsme se s Moranou vydali až ve středu. To už nám počasí přálo a moc jsme si to užili. 

Abychom nezapomněli! V úterý byli naši předškoláci v Jindřichově Hradci bruslit. Budeme společně se školou jezdit 5 úterků v řadě. 

Tak jsme vám to všechno zdokumentovali, ať o nic nepříjdete. Foto : https://photos.app.goo.gl/aDrcDYofJmUAxAig9

IMG 20230327 132751

Vítáme jaro

Tento týden byl ve znamení příprav. Příprav na Vynášení Morany, na Velikonoční dílnu a na Jaro.

Protáhli jsme si tělo při cvičení. Procvičili šikovné ruce a chytrou hlavičku. Užili si první jarní odpoledne na naší zahradě. Taky jsme malovali malá kuřátka. S Billym se naučili básničku o jaru.

A v pátek jsme si vytvořili Moranu, kterou jsme měli další týden vynést do Stráže. No a ještě jsme si připravili školku na Velikonoční dílnu, která se konala v sobotu 25. března. 

No jak bylo řečeno na začátku, týden plný práce a příprav :-)

Foto: https://photos.app.goo.gl/5YdJZU4EgexqvFuw7

Foto Velikonoční dílna : https://www.zsplavsko.cz/index.php/zakladni-skola/probehle-akce/1419-velikonocni-dilna-25-3-2023

IMG 20230323 102720

O kohoutkovi a slepičce

Pohádka na tento týden. Slepičku a kohoutka jsme si vytvořili, hráli poslechové Bingo - kolik semínek spadne do hrnečku, tolik semínek musíme zasadit. Zpívali jsme si s Dádou Patrasovou její písničku O slepičce a kohoutkovi. Ve středu se naši předškoláci vydali na sladký výlet. Autobusem dojeli do Hradce, kde už na ně čekala tvořivá dílna v cukrárně Lavendy. Moc děkujeme, bylo to skvělé a moc dobré. Myslíme, že ještě teď mají někteří čokoládu až za ušima :-). Byl to krásný týden. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/Y8idAuStWNYrnsJc9

IMG 20230315 121336

Týden kočičkový

povídali jsme si o kočičkách, ale né o těch čtyřnohých, ale o těch ve váze. Vytvořili jsme si vlastní vázu plnou kočiček, zpívali si o nich písničku  a povídali o tom, proč se vlastně kětům jívy říká kočičky. Hráli jsme si na slepou bábu a cvičili. No a pár našich předškoláků se připojilo ke škole a vyrazili na lyžařský výcvik v Bystřici. 

Jen se na to všechno podívejte : https://photos.app.goo.gl/L9bDdNhgyqBJ6uNz8

Foto z lyžařského výcviku : https://www.zsplavsko.cz/index.php/zakladni-skola/probehle-akce/1408-lyzovani-7-9-3-2023

IMG 20230307 121331 Kopírovat

Týden se sněženkou

Slavili jsme narozeniny, cvičili jsme ve školní tělocvičně, vytvářeli sněženky z pápíru, zpívali si o nich. Taky jsme si zahráli divadlo O neposlušných kůzlátkách a vyrazili ven, za sluníčkem. Takový týden jsme měli :-)

 Na zemi je bílý sníh, děti jezdí na saních. 

Sněžence to ale nedá, snížek nad sebou si zvedá. 

Pak vykoukne na svět bílý, jaro je tu každou chvíli. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/9fdVAqCDrcPwsx5S6

A fotky z obecního maškarního reje najdete zde : 

https://www.zsplavsko.cz/index.php/zakladni-skola/probehle-akce/1407-masopustni-rej-25-2-2023

IMG 20230301 131442 Kopírovat

Týden masopustní 

Protože nás maškarní den bavil, rozhodli jsme se pokračovat a povídat si o masopustu. Povídali jsme si o masopustním průvodu, o postavách které v něm kráčí. Hráli jsme si na masopust. Dokonce i Billy se připojil a naučil nás jak se řekne klaun, medvěd, nebo třeba kostlivec. Zdobili jsme si třídu a podívali jsme se na Chalouku na vršku - Jak to bylo o masopustu. Takové týdny nás moc baví. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/YsJFc1HJeHQvsBQv7

IMG 20230222 104531

 

Týden maškarní 

To byl ale týden! Celý jsme ho využili k tvoření masek, pečení koblížků, zdobení třídy a plánování masek na škokový maškarní den. A ještě jedna speciální věc se nám stala. Měli jsme návštěvu a seznamovali jsme se s dalším povoláním. Měli jsme vě školce dokonce i zloděje. No naštěstí to dobře dopadlo, zloděj byl velmi odborně chycen, spacifikován a nikdo při tom nepřišel k úhoně:-). Jen se na to podívejte . 

Foto : https://photos.app.goo.gl/PT89RqJWecyduXoo6

IMG 20230217 110442

Poslední týden v lednu 

 

Vařili jsme kaši jenom jako (pokus s pěnou). Vařili jsme kaši opravdovou, krupicovou. Malovali hrneček, vytvořili si ho z vlastní modelíny, protože jsme si hráli s pohádkou Hrnečku vař! 

Dráčci se věnovali bacilům. Vytvořili si vlastní hmotu a z ní si udělali krásné bacily. Učili se básničku o čistých ručkách. Malovali na tabuli čáry klikaté, rovné, vlnité. Cvičili a hráli si venku. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/Ax8GXMB7eyjbw8AL7

IMG 20230202 102339

Pokračujeme ......

Divadlo a povolání. Dráčci byli doktoři a vyléčili nejen medvídka, ale i sebe. Rytíři měli povolání víc, třeba mlynáře, pekaře, řidiče, ale i prodavače. Oslavili jsme také jedny narozeniny.

A ve středu jsme vyrazili brzo ráno z Plavska autobusem do Jindřichova Hradce na Divadlo Honzy Krejčíka. Moc se nám líbilo. Užili jsme si celý den! Byli jsme na hrišti a mile nás přivítali v kavárně Lavendy, kde jsme dostali teplý čaj a báječný tvarohový dezert. Moc děkujeme :-)

Foto : https://photos.app.goo.gl/m4XCcbyY4XQmTZr26

IMG 20230125 092959

Hrnečku vař! a návštěva paní kadeřnice

To byl ale týden! Dračci měli pohádku Hrnečku vař a tak se jí věnovali. Vařili kašičku, kreslili hrnečky. Učili se pohádku. Zpívali. Rytíři zase věnovali začátek týdne ročním obdobím a pokračovali v pohádce O 12 měsíčkách. Byli také cvičit vě škole, plavat v Jindřichově Hradci a hlavně jsme všichni měli moc milou a poučnou návštěvu. Přišla k nám paní kadeřnice, seznámit nás se svým povoláním. A v pátek jsme byli pozváni na divadlo Madam Bicykloutky do Plavska , které jsme shlédli společně se školáky. Děkujeme! 

Byla to divočina! :-) Jen se na to podívejte sami : https://photos.app.goo.gl/7G1cg3QxxtgVaLN59

IMG 20230118 100228

Týden s Dvanácti měsíčky

Pohádka O dvanacti měsíčkách nás provázela celým týdnem. Přečetli jsme si ji, podívali se na ni. Sbírali fialky, jahody a jablíčka. Vytvořili 12 měsíčků u ohně i s Maruškou. Byli jsme si zacvičit ve škole v tělocvičně. Moc nás to bavilo, to si ještě zopakujeme! Zpívali jsme si s Billim a naučili se zase něco nového z angličtiny. No a taky jsme si hráli, třeba skákali přes gumu. Prostě to byl prima týden. 

Foto: https://photos.app.goo.gl/us8qFxQ4fxnTzBAt8

trashed 1676027446 IMG 20230109 115735

První týden v roce 2023, týden tříkrálový!

Moc rádi jsme se všichni zase setkali ve školce, v hojnějším počtu než v prosinci. Povídali jsme si o tom, co jsme dostali od Ježíška, jaký byl stromeček u každého doma a jak jsme se měli o prázdninách. Kreslili jsme vánoční stromečky a ohňostroje. Tvořili tři krále, povídali si o nich, o jejich pouti a taky si o nich zpívali. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/FLnuPkEuiz5NjPcv9

IMG 20230105 113654

Čtvrtý týden adventní 

byl kratší, ale i tak jsme stihli vyrazit do lesa. Donesli jsme zvířátkům nadílku a zazpívali jim koledy, ať si ty Vánoce užijí také. Byli jsme se podívat na vánoční představení Byla cesta.... od pražského divadla Studna. Udělali si vánoční posezení ve školce, s cukrovím a pohádkou a popcornem. A ještě jsme stihli poslední den, ve čtvrtek, vyrazit do Jindřichova Hradce na výstavů betlémů, podívat se na krásné Krýzovy jesličky a dát si moc dobrý čaj a vánočku v moc příjemné kavárně. Děkujeme. Byl to hezký vánoční týden. 

Foto : https://photos.app.goo.gl/V9SD3kBiKSQer2JP6

IMG 20221221 081424

 

Třetí týden adventní 

jsme měli plno práce. Ježíšek nám do školky donesl stromeček a tak jsme si ho nazdobili. Pustili jsme si u toho koledy a bylo nám hezky. Taky jsme vytvořili vánoční práníčka pro všechny naše milé a některé jsme roznesli po obci a popřáli krásné Vánoce. Nacvičovali jsme koledy na sobotní Vánoční setkání a jarmark ve škole, kde jsme měli představení. No a ještě jsme si stihli zajít v pondělí zaplavat.

A to nejdůležitější - přišel k nám Ježíšek a přinesl nám dárky. A to bylo úplně to nej.

Jen se na to podívejde : https://photos.app.goo.gl/XAwosEeVNz6r5zbZA

trashed 1674207562 IMG 20221212 101133

Strana 1 z 2

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz