Březen ve II. třídě

Celý březen nás provázela postní doba - to je 40 dní k zamýšlení a objevování něčeho, co jsme o sobě třeba předtím nevěděli. Na začátku postní doby jsme si na pár dní zkusili opravdu si odepřít něco z toho, co máme rádi (sladkosti, poslouchat hudbu, sociální sítě). Nebylo to jednoduché, ale většina z nás to vydržela. Každý den jsme také přemýšleli nad nějakým příběhem inspirovaným příběhem z bible.

Protože na první postní neděli se v některých oblastech dělá k jídlu pučálka, tak jsme si zkusili starat se pár dní o klíčící hrách, abychom si ho pak na konci týdne osmažili a rozdělili se o tuhle dobrotu o přestávce i s ostatními třídami.

Protože se s námi v březnu loučila naše A., která přechází do jiné školy, uspořádali jsme velkou (dojemnou) rozlučku, plnou fotek, vzpomínek, dárečků a dobrůtek.

A úplně na konci měsíce jsme si pohráli s umělou inteligencí a snažili jsme se ji přesvědčit, aby nám podle přepisu vygenerovala obrázky našich vynálezů.

Všechny fotky najdete tady.

 

 

 

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz