Únor u druháků

V únoru jsme stavěli dům a přitom se dostali k našim heslům. Protože byly jeden týden jarní prázdniny, zbyly nám týdny tři a jejich hesla byla: SOUSEDÉ, ŘEMESLA, VYNÁLEZY. Nejdříve jsme probrali kdo je to vlastně soused, co to znamená, že s někým sousedím, že sousedit mohou i země, národy, že mít souseda má své dobré i stinné stránky a vyslechli jsme spousty sousedských příběhů. Při stavění domu jsme se snadno dostali k nejrůznějším řemeslům a probrali jsme hlavně ta, která jsou dnes velmi ojedinělá nebo dokonce zapomenutá. No a od řemesla byl jenom krůček k vynálezům, přece jsme nemohli ty chudáky řemeslníky nechat tak tvrdě pracovat, prostě jsme jim tu dřinu museli ulehčit. Vymysleli jsme úžasné vynálezy a já věřím, že jednou o našich druhácích určitě uslyšíte.

 

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz