Proběhlé akce - ZŠ

HAJNICE, 26. - 27.6.2019

Závěr školního roku neměl chybu. Stavba rybniční soustavy podle vzoru jihočeských rybníkářů se podařila, všude bylo plno borůvek a večerní hra, kterou připravila skupina dětí pro ostatní, byla báječná.

A následující den nás čekalo vysvědčení a PRÁZDNINY! Tak ahoj v září!

SLAVNOST NA DVORKU, 24.6.2019

Tak - a další rok je pryč.  Úžasný program hudebního kroužku, Alenka v říši divů v podání dramatického kroužku, vyhodnocení celoročního projektu Strážci lesa a loučení s našimi páťáky....to je strohý výčet programu. Ale ten, kdo tu s námi byl a pocítil tu báječnou atmosféru, si při prohlížení fotek jistě znovu vybaví své zážitky.

Nechybělo ani občerstvení - částečně připravené dětmi a částečně také od rodičů, kterým moc a moc děkujeme.

Jindrova stezka, 20.6.2019

Tak na podruhé nám to vyšlo! Putování po části Jindrovy stezky mělo jedinou chybu - komáry! Ale ve větším množství jen na jednom úseku a navíc - jsou tu doma!

Školní výlet - Ohrada, Zoo, 18.6.2018

Každý školní výlet je prima - a tento náš taky! Přírodovědný program "Letokruhy" s paní Ivanou Kinskou v zámku Ohrada byl skvělý - věděli jsme hodně věcí a další jsme se dozvěděli. A ještě u toho byla spousta zábavy! Lesnická výstava s výkladem další paní lektorky byla taky prima. Okružní plavba po Munickém rybníku a pak - no přece zoologická zahrada! Od šelem ... přes ptáky ... po mravence jsme ji prošli několikrát. Byli jsme ve skupinkách, takže se každý mohl zdržet u toho, co ho nejvíc zajímalo. Trápilo nás jen vedro - ale to neovlivníme! A konečně - je skoro léto!

..

Divadlo Týn nad Vltavou, "Asterix a Obelix" 12.6.2019

Otáčivé hlediště v Týně je moc prima! Herci hrají v parku a diváci v hledišti se s celým hledištěm otáčejí kolem dokola - podle toho, kde se scéna odehrává. To je skvělé! Někteří z nás měli tento zážitek poprvé. Po představení a po focení s herci jsme šli na zmrzlinu. Tak to nemělo chybu.

Den dětí na Ostende, 6. - 7.6.2019

Letos jsme oslavili Den dětí netradičně, ale - věřte - úžasně. Stavění stanů s pomocí několika rodičů (díky!), procházka krásnou přírodou po "Cestě kolem Světa", osvěžení se vodou z rybníka, plavba po rybníku Svět, návštěva v "Domě přírody" a večerní bouřka samozřejmě s deštěm, s hromy a blesky. To je nástin prvního dne. A ten druhý den?  Ten byl plný zvířat: návštěva Akvária a Záchytné stanice pro hendikepovaná zvířata.

Program "Zkusme to zdravě" 10.5.2019

Spousta nových informací - to je charakteristika dnešního dopoledne.

Kurz první pomoci 7.5.2019

Druhá část zdravotnického kurzu byla hlavně o úrazech, které se nám mohou poměrně snadno přihodit a o jejich ošetření. Hodně jsme toho věděli, ale našly se i hodně důležité informace, které byly pro nás nové. Moc děkujeme Anetčině mamince.

Čarodějnice 30.4.2019

Čarodějnická škola je opět tady!

Vyprávění o Aljašce, 24.4.2019

Dnes jsme se vydali na dalekou cestu - představte si! Až na Aljašku! Byl tam Markétky tatínek a prostřednictvím fotek, videí a jeho vapravování jsme se tam "podívali" i my. Snad se tam někdy podíváme ve skutečnosti.