Proběhlé akce

Středověká dílna ve škole - 30. 9. 2023

Poslední zářijový víkend se v obci Plavsko proměnil ve veselí, zábavu, setkání a příjemné strávení společných chvil, neboť se obec Plavsko ve spolupráci s námi - místní malotřídní školou a školkou, pokusila oživit tradici SVATOVÁCLAVSKÉ POUTĚ, která v minulých letech bývala.

V parku bylo možné navštívit mnoho stánku s lokálními surovinami a výrobky, dále bylo možné absolvovat tradiční české pouťové atrakce typu Kolo šťestí, Střelnice, Lov kačen či Hod na plechovky a též byla možnost občerstvení.

Areál školy se za pomoci zaměstnanců školy a školky proměnil ve středověkou dílnu, kde si lidé mohli po rozměnění na středověké platidlo, vyrobit různé výrobky, například dřevěné přívěsky, pletený košík, barevné plátýnko či vlastnoručně balený a popsaný kornout s bylinami.

Též byla k dispozici výroba tzv. hadů, kteří se připravovali na ohni a nechybělo i nemalé občerstvení ve středověké krčmě.

I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a my se budeme těšit na další ročník této vzkříšené tradice.

Fotogalerie od bývalé studentky Aničky Černé je k dispozici zde: FOTKY OD ANIČKY Č.

Další fotografie naleznete zde: STŘEDOVĚKÁ DÍLNA

20230930 115015

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz