Proběhlé akce MŠ
Zveřejněno 24. 9. 2025
Moštujeme s červíkem Pepíkem
A máme tu další ztracenou večerníčkovou pohádku. Tentokrát zachraňujeme večerníček Červík Pepík. Měsíc září byl velmi vydatný na úrodu jablíček. A jelikož máme samé šikovné děti ve školce, povedlo se nám naplnit né jeden pytel, ale dokonce dva pytle jablek. Červíků pepíků jsme potklali hned několik, ale ani to nás neodradilo od zpracování jablek. Z různých možností jak jablka zpracovat jsme si vybrali moštování. V Plavsku jsme oslovili p.Dušejovského, ktarý nám rád názorně ukázal jak takové moštování probíhá. Děti si mohly i jablka na lisu postupně utahovat a vylisovat. Mošt jsme hned na místě ochutnali a domů si pěkně dávku vitamínů také odnesli. Mošt byl pěkně sladký...
odkaz na foto: moštování